Lifestyle’owi ulubieńcy lipiec 2017

lifestyle favorites july 2017

Po raz kolejny zgromadziłam dla was moich lifestyle’owych ulubieńców. Nie robię takich postów każdego miesiąca, bo lubię poczekać aż uzbiera mi się odpowiednia ilość tematów do pisania 😉 Wiosna i lato zawsze są intensywnymi miesiącami kiedy jest o wiele mniej czasu na oglądanie kiedy taka piękna pogoda za oknem! A teraz, trochę do pooglądania, posłuchania i trochę do poczytania 🙂 Zapraszam!

Film- Strażnicy Galaktyki vol 2

Z tematu filmów chciałabym polecić wam Strażników Galaktyki 2 (oraz część pierwszą jeśli jej jeszcze nie oglądaliście!). Pierwszą część miałam okazję obejrzeć dopiero w tym roku i bardzo spodobał mi się film, więc wiadome było że jak tylko druga część trafi do kin muszę ją koniecznie obejrzeć! Bardzo podobał mi się humor w pierwszym filmie, ale w drugim po prostu umierałam ze śmiechu 🙂 Jest tak dobry! Uwielbiam bohaterów filmu, są taką dysfunkcyjną rodziną, wygnańcami i przestępcami, którzy muszą działać razem aby uratować galaktykę. I porozmawiajmy o muzyce, ahh. Świetnie pasuje do filmu, przeboje z lat 70tych i 80tych i do dziś nie mogę przestać ich słuchać!

Książka- Szare Śniegi Syberii – Ruta Sepetys

Książka opowiada historię Liny, młodej dziewczyny z Litwy, która wraz z jej matką i bratem jest deportowana do obozu pracy na Syberii. Jest to ciężka książka, ale naprawdę przepięknie napisana, podejmująca temat stalinowskich represji. Line jest bardzo młoda i nie rozumie co się dzieje, dlaczego jest deportowana. Nagle jest zmuszona szybko dorosnąć i odkryć że świat wcale nie jest czarno biały. Książka przybliża przerażającą rzeczywistość w jakiej musieli żyć ludzie zesłani, jak byli traktowani. Książka bazuje na opowieściach tych którzy przeżyli te represje i zesłania, co czyni ją jeszcze bardziej bolesną. Nie da się jej odłożyć, aż czujesz i przeżywasz to co dzieje się bohaterom, jesteś tak samo przerażony jak oni co stanie się dalej. Jest to typ opowieści który zostaje z Tobą na długo i zmusza do przemyśleń. Naprawdę polecam, ciężko się czyta, dużo się płacze, ale jest to fantastycznie napisana historia.

Dom- mydła z Bath and Body Works

Uwielbiam mydła z Bath & Body Works! Mają cudowne zapachy i są naprawdę wydajne. Wpadłam do sklepu podczas wyprzedaży, więc od razu przygarnęłam trzy. Wybrałam Lemon Buttercream, Sunlight & Apple Trees oraz Peach Bellini. Bardzo dobrze czyszczą ręce i zapach który zostaje po myciu jest cudowny! Kiedy ich używasz w sumie pachnie nimi cała łazienka. Dla mnie żadne mydła nie przebijają tych cudności.

Music

Kilka utworów których ostatnio nie mogę przestać słuchać!

 

Serial – Wielkie Kłamstewka

Wielkie Kłamstewka jest miniserialem bazowanym na książce Liane Moriarty. Obsada była głównym powodem dla którego musiałam go obejrzeć – Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård. Serial koncentruje się na trzech matkach których dzieci właśnie zaczynają szkołę. Jest też morderstwo. W każdym epizodzie odkrywamy że życie tych rodzin nie jest tak idealne jakby nam się wydawało – są kłamstwa, uprzedzenia i konflikty. Jak tylko zaczniesz oglądać pierwszy odcinek serial naprawdę wciąga i już nie można przestać 😉

Instagram

beautifuldestinations – piękne widoki

theclassypeople – pozytywne i motywujące cytaty

martha_lostinpages – dla wszystkich którzy kochają książki

splendid_rags – te kolory!

You may also like